Automatické závlahové systémy

Automatické závlahové systémy umožňují za pomoci ovládací jednotky, srážkových a větrných čidel plně automatizované zavlažování zahrad, které je efektivní a úsporné.

Provádíme:

  • projekty
  • realizace na klíč
  • zaškolení obsluhy
  • servis závlahových systémů
  • dodávku náhradních dílů
  • zazimování a jarní zprovoznění systému

U nově zakládaných zahrad je třeba znát definitivní půdorys zavlažované plochy, s rozdělením trávníků a záhonů. Proto je vhodná spolupráce s zahradním architektem. Pro vlastní realizaci závlahových systémů je třeba zajistit odpovídající stavební připravenost - prostupy pro potrubní a kabelové vedení z objektu s ovládací jednotkou, zdrojem vody k ploše určené k závlaze, případně prostupy pod zpevněnými plochami. Závlaha trávníku se nejčastěji provádí výsuvnými postřikovači, které se umísťují po obvodu (u větších ploch i doprostřed) zavlažované plochy. Výseče jednotlivých postřikovačů se překrývají a tak je zabezpečená rovnoměrná závlaha celé plochy. Zdroj vody má omezený průtok, a tedy většinou není možné zavlažovat celou plochu najednou. Závlaha se proto rozděluje na několik sekcí, které se při zavlažování spouští postupně. Kapková závlaha se postará o závlahu záhonů nebo zeleninové zahrady. K automatické závlaze můžete také doplnit ventilové šachty s připojením pro zahradní hadici kdekoli na zahradě.

Cena závlahy se stanovuje individuálně, záleží především na množství použitého materiálu, členitosti zavlažované plochy a náročnosti realizace. Pokud máte zájem, rádi vám zpracujeme projekt a cenovou nabídku.